Živý přenos před bouřlivým Silvestrem..

30. prosince 2009 v 22:03 | Long |  Střepy
Áhoj.
Já, koukám, ještě vůbec nepsala do deníku.. Teda, aktuálně..
Měla bych to napravit. Co začít Vánoci? Dobrá. Byly naštěstí celkem klidné, bez katastrof, hádek i nějakých trágedií a smutných událostí.. Ježíšek byl nejspíš štědrý, teda, postrádám asi jen pár knížek, jinak mám snad vše, co jsem chtěla..

Teda, přála jsem si nový, lepší foťák a dostala jsem rovnou zrcadlovku se dvěma objektivy, děsně ,,složitou" u níž se mi vážně nechce zkoumat ten tlustej manuál.. :D Pak jsem si v jednom katalogu zakroužkovala (pro máti) asi deset různých knížek, většinou s ,,nadpřirozeným" námětem (ne však fantasy..). Dostala jsem asi tak na dvě tři snad všechny (musím někde sehnat Ženy, které běhaly s vlky a knížku Okultismus, máti mi jí jistě záměrně nekoupila, páč jí odstrašil samotný úvodník a krvavě rudý obal.. :D Na další knihy si moc nevzpomínám..) - moje knihovnička se rozšíří o Secret (:), Nadpřirozené schopnosti zvířat a rostlin, Andělé a taky Tarot (dobrá, jsou to karty, ale je k tomu malá knížečka, taky pěkně obsáhlá.. :D Jsem zvědavá, jestli se to vykládání vůbec někdy naučím..). Secret jsem začala právě číst, Schopnosti zvířat mám rozečtené a je to zajímavé, konečně někdo, kdo vyvrací ,,prověřené teorie" že zvířata jsou ,,podřazená," nemyslí a necítí (!) a že člověk je Pán tvorsta (muhehehe.. mně to přijde jako strašně arogantní a směšné tvrzení :D). Akorát mě někdy nebaví číst ty datumy, letopočty, jména vědátorů a biologů, jakož i konkrétní místa dění etc.. :D Andělé.. To jsem si přečetla jen kousek a vypadá to, že se asi zklamu, hodně je to spjato s vírou v Boha a je to hodně duchovní, než.. No.. Esoterické.
V Tarotu jsem se zasekla u významů a symboliky Malé arkány (no jo, 56 karet, a s podobnými jmény, dá to zabrat..). Rozečetla jsem Válku vlků, potom, kdy jsem konečně dočetla Vlčici a dívku.. Napadlo mě udělat ,,výcuc" mouder a hezkých vět, které mě zaujaly, ale nechce se mi nějak a bylo by toho asi moc.. :D
Už se těším na Gallicu, jen se prokousat Moirou.. Jinak bych ,,teoreticky" měla mít rozečteného Forresta Gumpa (porovnávám knihu a film) a Půlnoc, mou asi nejoblíbenější knihu od Jacqueline Wilson, spisovatelky, kterou jsem dřív četla nejvíce a je vlastně doteď jedna z mých nejoblíbenějších, už proto, že jsem od ní přečetla téměř vše, narozdíl od jiných spisovatelů, od kterých se mi líbí třeba jen pár kusů.. No, dál DVD Tajemství od Dana a balení osmi CD od Dana, který sice původně dostal táta, ale tak.. Em :D
Od babi jsem dostala polštářek s vlkem a zajícem z pohádky ,,Jen počkej zajíci!" :D
Já: (tlem)
Babi: Co, chtěla jsi přece vlka, vlk jako vlk, ne?
Máma: Tak ona chtěla toho.. Lesního..
Babi: Vždyť jo, on vyběhl z lesa.. :D
Táta mi sehnal tři krásné gumové figurky vlčků, mám z nich radost.. :) A pak ještě bylo pod stromkem nějaké oblečení, fialový šál, džíny, mikina (z Ameriky:D) a šusťáky, které jsem si vyškemrala v Hi-tecu.. Od sestřenky s tetou 200,- a knížku Hvězdná znamení, měla jsem to ale zároveň k narozkám a svátku (opožděně :D) A od strejdy ještě 500,- No.. A už si moc nevzpomínám.. Asi to je vše :D
Předevčírem jsem od mamky dodatečně dostala ještě osušku s vlky.. :) A vlčí věci samozřejmě potěšily nejvíce :D
No, krátce po Vánocích jsem se utápěla v dilema ,,Jít ven - zůstat sama" - Sama jsem byla furt a už mě to úplně štvalo, jenže jsem nechtěla jít ven.. s Nimi... Stát zas v koutě, být myšlenkami jinde, být jako vždy navíc v oboustranném nepochopení.. Jasný, řekli byste ,,Tak běž ven s někým, s kým si rozumíš" - jo, ale tady skoro nikdo neni.. Jo, měla bych být skromnější a omezit svoje nároky. Budu chodit ven, vážně nechci mládí prokňučet zavřená doma.. Holt se budu muset vžít i do své lidské stránky.. Protože vlk v davu lidí.. Utíká...
Definitivně jsem odmítla jednoho člověka (nebudu s někým jen ze soucitu, přece..) a konečně snad, když se ocitnu v té (věčně rozhádané a já jsem hlavní urovnávač, který se pak potichu stáhne zpátky do přítmí..) partě, budu jim všem moc říct minimálně ,,kamarádi".. Bez nějakých ,,podezření" (ale jak dlouho..).
No, zítra je Silvestr. Aha, to víte. No. Dnes mi napsal jeden.. em.. Známý: ,,Tak co, jak slavíš předposlední den v roce?:D:D" On údajně slaví už tejden. No jo, to jsou ti sangvinici a pařmeni. Zítra jsem chtěla jet na cvičák mezi tu naší bandu, užít si Silvra a přespat tam, ale máti se to moc nelíbilo. Domluvila jsem se teda se spolužačkou a pár známými a zůstanu holt tady v Sedle, ale hodlám si to užít.
Doma nebudu - byla jsme 13 let a už mi to stačilo. Rodinka otrávená, všichni nakyslí, mrzutí a nuda k chcípnutí. Never more.
Nechápu ale, proč se 1.1. slaví Nový rok! Vždyť se ještě neví, jaký bude! Měl by se spíš slavit ten předešlý, který končí, protože víme, co nás všechno potkalo, co nás přinesl a vzal.. No ne?! Proč se slaví Nový rok, když ani nevíme, jestli ho přežijeme? :D Nechápu tohle..
Jinak včera tu napadlo kvantum sněhu, začalo sněžit před šestou večer a přestalo před půlnocí.. Když mě v půl jedenácté vyhodili od pc (já chci pc ve svém pokoji, zatraceně sakra už!!), chtěla jsem jít na chvíli na zahradu, ,,nadechnout se," ochladit sněhem.. A nakonec jsem si přes noční košili (není to spíš jen obyčejné delší tričko? No, je..) vzala tepláky a bundu, nazula zimní boty a jala se odhrabávat sníh z naší zámkové dlažby, které vede od příjezdové cesty až k domu a je celkem široká.. :D Probudila jsem si psiska, dováděla ve sněhu, padala do něj, dělala andělíčky (i ,,po břiše"! :D), ,,zkoušela jakej bude zejtra sníh," běhala v něm, radovala se.. A pokusila se udělat sněhuláka, ale vzdala jsem to při vytvoření jediné koule, která by sotva stačila na hlavu. Byla jsem šťastná. Ale sama. Taky jsem se chovala jako šílenec, no, o půlnoci takhle vyvádět kvůli hřejivě bílému sněhu.. Kolik je na světě takových šílenců..? Domů jsem se vrátila asi o půl dvanácté. Všichni už spali. Teda, ti lidé jsou tak přízemní..!! (jak řekl myšák Rípčíp v Narnii 2) :D No jo, chodí do práce, já vím.. Hezky pěkně vymrzlá jsem zalehla, tak do půl jedné poslouchala jumpstyl songy a pak nějak usnula. Dnes jsem dopoledne byla u pc, vzala psy na procházku (jo, ten sníh, všechen, co napadl, nehorázně taje - zase..) a odpoledne byla celé se spolužačkou.. Neujdřív na louce, pak v lese a nakonec u ní doma, u hororů (blé!), he..
A víte co? Já se na ten zítřek i těším :) Je tak uvolňující vědět, že nikdo netouží s vámi navázet ten ,,bližší vztah" a vy se můžete s někým bavit, aniž byste se obávali, že ho tím přivedete do rozpaků.. Sice jako Vlk nesnáším hluk, takže budu muset utéct před petardama, ale nevypadá to, že nás bude venku moc, takže to snad nebude tak horký co se týče mých pocitů v davu..
No, toť krátké shrnutí, nechci se s každým zápisem takhle piplat, páč mi to vždycky zabere takového času že příště se mi ani psát nechce..

No, oslavte STARÝ ROK a přivítejte Nový pokud možno s nemožnými předsevzetími :D, střízlivým vědomím, slabilní chůzí a nepodnapilým hlasem. Bacha na rachejtle,nepřijdete o pracky a postarejte se, aby se vaši domácí mazlíčky nemuseli kvůli ránám tak stresovat..

Packuuu :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sephitan Sephitan | 30. prosince 2009 v 22:37 | Reagovat

Ses nám nějak rozepsala, Ty knížky budou asi dost zajímavé.. Budeš sem dávat "Výtahy"?

2 Long Long | 31. prosince 2009 v 11:17 | Reagovat

[1]: Nevím, spíš ne, jen se třeba zmíním o konečném dojmu, ale ,,výtah".. Ten jsem dělala jeden a dal mi takovou práci.. Nechce se mi to načínat..:)

3 Jaen Jaen | Web | 1. ledna 2010 v 17:53 | Reagovat

Každé Vánoce čekám, kdy mi kamarád dá knihu Jen počkej, zajíci!, protože si pořád stěžuje, že nic jiného s vlky nikde není:D
Jacqueline Wilson jsem taky jednu dobu četla a líbila se mi:) Teď už jsem v četbě trochu přesedlala na jiné žánry mno..:)
Doufám, že sis užila Silvestr, jak sis přála..Šťastný Nový rok..:)

4 Luciáš Luciáš | E-mail | Web | 2. ledna 2010 v 23:09 | Reagovat

Tarot je fajn.

56 střípků jedné mozaiky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.